Naša škorica

Vyberte si škoricu Mikori a vychutnajte si rozdiel medzi čerstvo mletou a bežne dostupnou škoricou, akú poznáte z obchodov. Tá je mletá dávno predtým, než sa dostane na váš stôl – väčšinou u výrobcu, kde sa potom balí do vreciek či iných obalov, čaká v skladoch a v škatuliach na paletách, kým nie je distribuovaná jednotlivým predajcom. Ktorí ju (ako inak) opäť len uložia do skladu či regálov, kde čaká a čaká na svojho zákazníka. Dokonca je bežné nakúpiť škoricu už mletú rovno od svojho dodávateľa, veď taká je najlacnejšia (prečo asi). A akokoľvek kvalitný je obal, v ktorom je škorica zabalená, už zomletá jednoducho časom stráca svoje unikátne vlastnosti. Naša čerstvo mletá škorica predčí ostatné nielen svojou vôňou, ale i chuťou.

Škorica sa bežne používa takmer výhradne len ako mletá – málokto si kúpi celú, aby si ju doma pomlel, pretože je veľmi tvrdá a ťažko sa melie či rozdrví v mažiari. Pre škoricu tak charakteristická vôňa, ako ju všetci poznáme, je vlastne už len pozostatok po dlhom skladovaní. Navyše ste určite spozorovali, že rôzne značky od rôznych výrobcov chutia a voňajú každá inak, dokonca majú aj iný farebný odtieň. Prečo? Jednoducho sa ako škorica môže predávať kôra z rôznych odrôd škoricovníka a pritom výrobca nemusí uviesť, o aký druh sa jedná – rovnako to môže to byť aj zmes viacerých druhov škorice v ľubovoľnom pomere.

Porovnanie druhov škoríc

Pre nás je každý druh škorice svojský a jedinečný a berieme ich ako rôzne druhy korenia. Preto pod našou značkou ponúkame až tri (štyri*) druhy škorice a u nás vždy viete, ktorú si kupujete. Každý si môže vybrať tú svoju podľa vlastnej chuti a preferencií.

Neviete sa rozhodnúť? Prezradíme, akú škoricu máme radi my. Výraznú a intenzívne voňavú, akurát sladkú aj korenistú, ktorá prekvapí jemnou ostrosťou a potom príjemne hreje na jazyku. Miešame vietnamskú a čínsku (alebo indonézsku) škoricu a výsledkom tejto zohranej dvojice je náš škoricový cukor Mikori. Alebo pridáme trocha vanilky, nastrúhame muškátový orech, ochutíme úžasným kardamómom a vznikne magická kombinácia: naša zmes nielen na jablkový koláč, ktorá rada nahradí škoricu v akomkoľvek sladkom recepte.

Presvedčte sa sami, vyskúšajte škoricu Mikori a nájdite si svoju obľúbenú – zomelieme ju pre vás až po prijatí objednávky.

*Čínska škorica je vypredaná a zatiaľ nevieme, či ešte bude dostupná. U nášho dodávateľa vymenili zdroj paličiek škorice a momentálne čínsku už v ponuke nemajú. Skúšame zohnať inú, no zatiaľ sa nám nepodarilo nájsť takú, ktorá by bola tak výrazná a po zomletí skvele exoticky voňavá.