Prečo čerstvo mleté korenie?

Väčšina celých korení má prirodzene dlhú životnosť a v kombinácii so správnym skladovaním je to najlepší spôsob ako udržať ich dobrú kvalitu a vysoký obsah éterických olejov. Éterické oleje sú nositeľom chuti a vône, ale postupne sa vytrácajú. Mletím alebo drvením korenia sa narúša jeho bunková štruktúra, oleje sa uvoľnia a ich koncentrácia začína rýchlo klesať. Nádherná vôňa, autentická chuť. Najlepší spôsob ako používať korenie, o tom niet pochýb. Kúpiť celé, podrviť či pomlieť podľa potreby, ideálne pred použitím. Keď si to vyskúšate raz, nie je cesty späť. Rozdiel je značný.

Na základe vlastnej skúsenosti v našej kuchyni sme dospeli k tomu aj my. Ak chceme predávať korenie, tak predsa to najlepšie – také, aké aj my sami doma používame. Keď si prezeráte ponuky dodávateľov a všetky mleté korenia sú výrazne lacnejšie ako celé… aj v obchodoch, mleté stojí rovnako alebo menej, prípadne má väčšiu gramáž za rovnakú cenu. Prečo je to tak, zamysleli ste sa nad tým? My rozhodne áno. Matematika nepustí. Kde je háčik? Nepochybne preto, že už nemá také vlastnosti ako celé korenie. Neviete kedy a kde bolo pomleté, aká trieda… zrazu bola odpoveď jasná: také kupovať a predávať nebudeme.

Čerstvo mleté korenie na objednávku, to nebolo ľahké rozhodnutie. Všetko bolo treba vyskúšať, naučiť sa – a stále sa učíme. Ale už si to inak predstaviť nevieme. Pretože vieme, čo melieme. Vyberáme si, čo pomelieme. Miešame, skúšame, objavujeme. Nekonečne veľa možností, žiadne hotové korenie a zmesi ležiace na sklade. A robí nám veľkú radosť podeliť sa o rovnaký pôžitok s našimi zákazníkmi.

Taký mlynček na kávu je dnes už bežnou (u niekoho neodmysliteľnou) výbavou domácnosti. Napriek tomu, že mletú kávu v obchode bežne dostať. A kto je nerozlučný brat soľničky na jedálenskom stole? No predsa mlynček na korenie! Nie je lacnejší a efektívnejší spôsob ako vylepšiť akékoľvek jedlo, než používať čerstvo mleté korenie. Pri varení, pečení alebo stolovaní… či už si nameliete svoje vlastné alebo si vyberiete korenie Mikori. Pridajte sa k nám!

 

… aby korenie chutilo, ako má…