Ako balíme naše korenie

Všetky naše produkty balíme ručne, len do obalov z materiálov vhodných na bezpečné uchovanie potravín.

Ponúkame balenia v rôznych veľkostiach, podľa výberu zákazníkov. Aby ste si mohli kúpiť len také množstvo, aké naozaj potrebujete. Malé balenie v prípade, že korenie nepoužívate často, neminiete ho veľa, alebo ho chcete len vyskúšať či ochutnať. A veľké balenie pre tých, ktorí varia a pečú vo veľkom, rozdelia sa s inými alebo chcú cenovo výhodné balenie.

Ako balíme naše korenie Mikori

Papierové vrecká

Vrecká sú hnedé a nepriehľadné s papierovým povrchom, dvoj alebo trojvrstvové. Väčšinu korení balíme od 25 až do 250g (prípadne od 10-15g pri bylinkách). Iné ingrediencie, ako sú kakao, čokolády, soli a cukry balíme od 100g až do jedného kila.

Vrecká zatavujeme, aby si koreniny zachovali čo najdlhšie svoju chuť a vôňu. Po otvorení odporúčame zvyšný obsah presypať do vzduchotesnej, najlepšie sklenenej, nádoby.

Sklenené poháriky

Máme pekné praktické poháriky, plytké so širokým uzáverom, pre pohodlné naberanie lyžičkou aj prstami. Malý pohárik je 5 až 6 čajových lyžičiek, objem veľkého zhruba 4 až 5 polievkových lyžíc. Balenie ideálne aj ako darček.

Vybrané druhy korenia balíme aj do mlynčekov. Mlynček má ideálnu veľkosť pre pohodlné používanie, so sklenenou nádobou (s objemom 160ml), ktorú si môžete opätovne doplniť, a nastaviteľným keramickým mlecím mechanizmom.

Vanilkové struky balíme do skúmaviek z borosilikátového skla s korkovým uzáverom, od jedného do 5ks.

Keď melieme korenie sami, je to výhoda – na etikety píšeme aj dátum mletia. Aby ste vedeli, kedy ste korenie kupovali, ako dlho ho už máte a či ho už netreba vymeniť za čerstvé.

Nezaručujeme, že všetky typy balení budú neobmedzene dostupné, ponuku prispôsobujeme podľa stavu zásob. Neváhajte nás kontaktovať v prípade záujmu o iné balenie, radi pomôžeme.

Foto: Patrícia Romaníková, www.mameradijedlo.sk