Objav s nami korenie

Baví nás objavovať nové druhy korení, skúšať nové vône a chute, a chceli by sme sa s vami podeliť o túto skúsenosť. Aj vás baví experimentovať v kuchyni? A čo tak vyskúšať niečo nové, čo ani v našom e-shope zatiaľ nenájdete?

Pridajte sa k nám jednoducho – stačí zadať platný kód kupónu do príslušného políčka v nákupnom košíku a môžete sa tešiť na špeciálny darček. Niekoľkokrát do roka pripravíme nové prekvapenie, ktoré zadarmo pribalíme k vašej objednávke.

Teraz vám až do vyčerpania zásob pribalíme: kubéby.

Kód kupónu: KUBEBY

Čo sú kubéby

Kubéby sú plodmi popínavej rastliny príbuznej s pieprom čiernym, z ktorého máme čierne, biele alebo zelené korenie. Piepor kubébový (lat. Piper cubeba) pochádza z Indonézie a u nás v Európe zažil svojich pätnásť minút slávy najmä v 16. storočí ako lacnejšia alternatíva ťažko dostupného čierneho korenia.

S čiernym korením má veľa podobného, no zároveň je úplne iný. Kubéby sú guľaté, len o niečo väčšie, s typicky zvráskaveným povrchom – no rozdiel spoznáte na prvý pohľad: každý plod má charakteristický kúsok stopky. Príjemne aromatické, ovocné a svieže s črtami eukalyptu a mäty. Svieži eukalyptus dominuje aj v chuti, ktorá je zároveň horkasto sladká a hoci pripomína aj čierne korenie, nie je vôbec ostrá a varením sa zjemní.

Objav korenie s Mikori: kubéby

Kde ich môžete vyskúšať?

Na začiatok si ich môžete pridať do mlynčeka na korenie spolu s čiernym alebo iným farebným korením, hodia sa ku kuraciemu mäsu alebo rybe, na pečenú zeleninu alebo k syru. Kto má rád aromatické vývary a dusené jedlá, zopár kubéb príjemne obohatí akýkoľvek vývar, polievku aj karí. Vyskúšajte nimi nahradiť nové korenie pri varení huspeniny, príprave domácej paštéty, ale aj v sladkých zmesiach na perníčky a korenené sušienky.