Objav s nami korenie

Baví nás objavovať nové druhy korení, skúšať nové vône a chute, a chceli by sme sa s vami podeliť o túto skúsenosť. Aj vás baví experimentovať v kuchyni? A čo tak vyskúšať niečo nové, čo ani v našom e-shope zatiaľ nenájdete?

Pridajte sa k nám jednoducho – stačí zadať platný kód kupónu do príslušného políčka v nákupnom košíku a môžete sa tešiť na špeciálny darček. Každé dva-tri mesiace pripravíme nové prekvapenie, ktoré zadarmo pribalíme k vašej objednávke.

Druhé kolo objavovania s kurkumou Alleppey sa už skončilo. Na nové korenie sa môžete v priebehu júna.

Aká je kurkuma Alleppey?

Kurkuma z Indie sa dováža v rôznych akostiach, ktoré sú symbolicky pomenované podľa oblastí, v ktorých sa s ňou obchoduje. U nás v Európe je najrozšírenejšia kurkuma dopestovaná v štáte Tamil Nadu, označovaná ako trieda Salem, známejšia skôr ako Madras. Alleppey kurkuma má svoje meno odvodené od mesta Alappuzha, ktoré je centrom obchodu s kurkumou v štáte Kerala.

Vyznačuje sa oveľa tmavšou farbou, než má bežná kurkuma, je sýto oranžová až hnedá. Nie je taká sypká, ale skôr mastnejšia, aj vďaka vyššiemu obsahu kurkumínu – 5 až 6.5%. Má fantastickú, intenzívnu vôňu s črtami zázvoru, veľmi podobnú čerstvej kurkume a výraznejšiu chuť, bohatú, okrem charakteristickej zemitej chuti aj pikantnú a príjemne hrejivú.

Objav korenie s Mikori: kurkuma Alleppey

Kde ju môžete vyskúšať?

Odporúčame najmä do takých jedál, kde chcete, aby chuť a vôňa kurkumy zažiarila – napríklad sa môžete inšpirovať naším receptom na indické mandľové kura s kurkumou a kašmírskym chilli. Môžete ju používať kdekoľvek namiesto bežnej kurkumy v rovnakom množstve. Skvelá je na prípravu domácej karí pasty alebo do marinády, v kombinácii so zázvorom, cesnakom a chilli.

Pri miešaní zmesi s iným korením je vhodné Alleppey kurkumu najprv preosiať a pri varení s ňou si treba dať pozor na ruky a odev, pretože silno farbí.