Objav s nami korenie

Baví nás objavovať nové druhy korení, skúšať nové vône a chute, a chceli by sme sa s vami podeliť o túto skúsenosť. Aj vás baví experimentovať v kuchyni? A čo tak vyskúšať niečo nové, čo ani v našom e-shope zatiaľ nenájdete?

Pridajte sa k nám jednoducho – stačí zadať platný kód kupónu do príslušného políčka v nákupnom košíku a môžete sa tešiť na špeciálny darček. Niekoľkokrát do roka pripravíme nové prekvapenie, ktoré zadarmo pribalíme k vašej objednávke.

Objavovanie chutí s karí korením sa už skončilo. Na nové prekvapenie sa môžete tešiť v priebehu leta.

Čo je karí korenie?

Prvé karí korenie vyrobili v Británii koncom 18. storočia a postupne sa začalo objavovať stále vo väčšom množstve receptov. Jeho úlohou bolo dodať jedlám autentickú chuť ďalekej Indie s minimom námahy. Dodnes mnohí (a nielen) Briti považujú karí – zeleninové alebo mäsité jedlo v pikantnej, korenistej omáčke – za významný symbol indickej kuchyne. Pritom sa nedá ich úžasná rozmanitosť jedál, ingrediencií a korenín a rozdielne spôsoby prípravy naprieč celou Indiou pomenovať ako jeden štýl varenia. V Indii žiadne karí korenie nepoznajú a nepoužívajú jednu zmes korenia do všetkého.

Karí korenie je dnes už dobre známa a dostupná zmes, vyrábaná po celom svete v rôznych variáciách. Do toho tradičného, “britského” karí patrí najmä kurkuma, po ktorej má typickú žlto-oranžovú farbu, a ďalšie indické koreniny ako sú koriander, rímska rasca aj fenikel, zázvor, čierne korenie, semienka senovky a horčice, kardamóm či klinčeky.

Objav korenie s Mikori: naše karí korenie

Akú zmes sme namiešali a kde ju môžete vyskúšať?

Naše karí korenie je príjemne korenisté a chuťovo vyvážené vďaka horkastej chuti horčice a indického korenia asafoetida. Krásne voňavé s citrusovými tónmi a mierne štipľavé od zázvoru a galgánu. Ak chcete karí ostré, primiešajte si ešte mleté chilli alebo štipľavú papriku podľa chuti.

Používajte ako bežné karí korenie a môžete ho vyskúšať vo svojom obľúbenom recepte. Výborne ochutí strukoviny aj mäso, zeleninu a rôzne omáčky a nátierky. Hodí sa na prípravu karí s kokosovým mliekom alebo s trochou horčice do jogurtovej marinády.

Zloženie: koriander, rímska rasca, kurkuma, zázvor, horčicový prášok, škorica, čierne korenie, asafoetida (senovka mletá, feruľa čertova), kardamóm, galgán. Neobsahuje soľ.